DENİZ KAUÇUK HAKKINDA


1974 yılında otomobil iç lastik tamiri için kullanılan DENİZ SICAK LASTİK KAYNAĞI ile üretime başlayan firmamız, üretimini yaptığı kauçuk mamullerle başta OEM / OES otomotiv sanayisi olmak üzere, makine, inşaat, sağlık, beyaz eşya, modern hayvancılık, tarım, elektrik, elektronik, havacılık, gemi inşası, savunma sanayi, raylı sistem taşımacılık, altyapı ve ayakkabı sanayi vb. farklı sektörlere hizmet vermektedir.

Üretim faaliyetimiz, 3.000 m2'si kapalı toplam 5.000 m2 alanda müşteri talep ve beklentilerini eksiksiz karşılayabilecek en son teknoloji makine ve ekipmanlar ile çalışan tesisimizde devam etmektedir.Tesisimizde kapalı ve açık sistem hamur karıştırma makineleri, dozajlama, ölçülendirme ve şablonlama sistemleri ve çeşitli ölçülerde vulkanizasyon presleri, plastik enjeksiyon, levha ve termoform makineleri kullanılarak üretim yapılmaktadır.

Otomotiv yedek parça ve aksesuar ürünlerinin haricinde iş güvenliği malzemesi olan gri izole kauçuk, modern hayvancılık için hayvan yatağı, ayakkabı sanayisi için ayakkabı tabanı bu ürünlerin başlıca olanlarıdır.

DAHA FAZLA

KALİTE & GÜVENCE

KALİTE BELGEMİZ
Kaliteye ve müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemin göstergesi olarak firmamız, bağımsız denetleme firması MEYER tarafından denetlenmiş, 2001 yılında aldığı ilk belgemizin gereklerini sürekli ve eksiksiz yerine getirerek, 14/09/2016 tarih ve TIC 15 100 74554 sertifika numaralı TÜV-Cert ISO 9001:2015 Kalite Belgesini yeniden almaya hak kazanmış, sektöründe Türkiye’de yine bir ilke imza atarak “ürün tasarımını” da belge kapsamına almıştır.

KALİTE POLİTİKAMIZ

1974 yılında üretime başlayan firmamız, sürekli iyileşme ve gelişme vizyonuyla, ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermeden ve koşulsuz müşteri memnuniyetini hedefleyerek, üretici olmanın haklı gururunu uzun yıllar taşıyacaktır. Bizler;Müşteri olarak bir ürünü satın alırken gösterdiğimiz hassasiyetin, ürünlerimiz satın alınırken de gösterileceğini hiçbir zaman unutmayız. Buna dayanarak koşulsuz müşteri memnuniyeti her zaman ön plandadır. Kaliteli bir ürünün ancak kaliteli girdiler ve daha önemlisi eğitilmiş personelle üretilebileceğini savunuruz. Her kademedeki personelimizin eğitimi, süreçlerimizin iyileşmesi ve gelişmesi kalite hedeflerimize ulaşılabilmesi için çok önemlidir. Ödün verilemez. Vitrindeki ürünü üretmek, hammaddeden mamule üretimde emek sahibi olmak bir ayrıcalıktır. Marka olmak, satıcıdan markasıyla talep edilmek için kalite olmazsa olmazdır.

LABORATUVARIMIZKauçuk kimyası konusunda deneyimli kimyagerlerimiz tarafından çalıştırılan ve kauçuk sektörü için gerekli tüm test cihazları mevcut olan laboratuvarımızda tüm ürünler üretim öncesi %100 kontrol edilmekte, kayıt altına alınmakta ve böylelikle ürün kalitesi en üst düzeyde tutularak koşulsuz müşteri memnuniyeti hedeflenmektedir.

FİRMA YASAMIZ

Çalışan Sağlığı ve Güvenliği

Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği en öncelikli konumuzdur. Tüm iş süreçlerimizde sıfır kaza hedefiyle hareket eder, çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak için en üst düzeyde önlemler alırız.

İnsan Hakları

İş süreçlerimizin her aşamasında insan haklarına saygılıyız ve hiçbir koşulda cinsiyet, yaş, din, dil, ırk, etnik köken vb. ayrımı yapmadan tüm paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza eşit davranırız.

Çocuk İşçi ve Zorla Çalıştırma

İş süreçlerimizin hiçbir aşamasında çocuk işçi çalıştırmayız. İnsan haklarına, yasa ve yönetmeliklere aykırı istihdam koşulları yaratmaz, denetim / kontrol süreçlerimizde bu konulara azami hassasiyet gösteririz.

Ekolojik Çevreye Saygı

Yaptığımız iş nedeniyle içinde yaşadığımız ekolojik çevreye olan etkimizi en aza indirecek tüm önlemleri alır, bu konudaki yasa ve yönetmeliklere koşulsuz uyarız. Doğal kaynakları (su, enerji) verimli kullanır, atık yönetimine azami önem veririz.

Tasarım & Modelleme

Kalıphane bünyemizde bulunan CNC tezgahımızda CAD/CAM teknolojisi ile kalıp üretimini yapmış olduğumuz tüm yeni modellerin tasarımları AR-GE departmanımız tarafından bilgisayar ortamında yapılmakta ve Türk Patent Enstitüsünden Tasarım Tescil Belgeleri alınmak suretiyle ürünlerimiz kopyalanmaya ve haksız rekabete karşı korunmaktadır.
Dağıtım Kanallarımız

“İmage Car Mat & Boot Mat Collection” markalı ürünlerimiz yetkili satıcılarımız kanalıyla toptancı müşterilere, perakende satış noktalarına, otomobil plaza ve servislerine, benzin istasyonlarına, ulusal ve yerel marketlere, otomobil distribütör ve fabrikalarına (OEM / OES), nihai olarakta tüketicilere ulaşmaktadır. Ürünlerimizin önemli bir miktarı farklı ülkelerde de tüketicilerin beğenisine sunulmakta ve ülke ihracatına katkı sağlamaktadır. Ayrıca fason imalatını yapmış olduğumuz ürünler marka sahipleri tarafından farklı markalar altında pazara sunulmaktadır.

Pazarlama firmamız PROKAR Otomotiv ve Aksesuar Sanayi Dış Ticaret Ltd.Şti., “PROCAR Car Wear Collection” markasıyla paspas ve bagaj havuzları üretimimizin yanı sıra dış örtü, koltuk kılıfı, trafik seti, sağlık seti ve jant kapağı gibi ürünleri prestijli perakende satış noktalarına ulaştırmaktadır.


Katıldığımız Sektörel Fuarlar

Firmamız, hem firma hem de ülke ihracatına katkıda bulunabilmek, sektördeki yenilikleri takip edebilmek, müşterileri ile bir araya gelerek yeni ürün, proje ve hedeflerini paylaşabilmek amacı ile AUTOMECHANIKA – FRANKFURT, EQUIP AUTO – PARIS, AUTOMECH – CAIRO, AUTOMECHANIKA – ST.PETERSBURG, AUTO SHOW – KIEV, OTOMOTİV – İSTANBUL , AUTOMECHANIKA - İSTANBUL gibi uluslararası fuarlarda katılımcı olarak yer almaktadır.OEM & OES REFERANSLARIMIZ

 • bmw logo
 • citroen logo
 • daf logo
 • honda logo
 • hyundai logo
 • landrover logo
 • mercedes logo
 • nissan logo
 • porsche logo
 • seat logo
 • toyota logo
 • wolksvagen logo
 • image premium logo

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

HARİTADA BİZ


ADRES BİLGİLERİMİZ

Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesi,
Organik Cadde No: 9
34956 - Tuzla / İstanbul / TÜRKİYE
Türkiye

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon : 0090 (216) 593 23 23 (pbx)
FaxNuı : 0090 (216) 593 23 26
Mobil : 0090 (533) 206 13 72
info@denizkaucuk.com

SORULARINIZ İÇİN

BÖLGE VE ŞEHİRLERDEKİ TOPTANCI BAYİLERİMİZ VE YETKİLİ
SATICILARIMIZ İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ.